Home RSS
منو اصلی
اخبار > آغاز سال تحصیلی جدید دانشکده روابط بین الملل با سخنرانی وزیر امور خارجه


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز سال تحصیلی جدید دانشکده روابط بین الملل با سخنرانی وزیر امور خارجه

مراسم آغازسال تحصیلی جدید دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه صبح امروز، 24 شهریور 1392، با سخنرانی دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و حضور رئیس و معاونان مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی، رئیس و اعضای هیات علمی و دانشجویان این دانشکده برگزار شد.
آقای دکتر ظریف در سخنرانی خود ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به استادان و دانشجویان و آرزوی موفقیت در مسیر تلاش و مجاهدت علمی، دانشکده روابط بین الملل را سرمایه و ظرفیتی ارزشمند برای دستگاه دیپلماسی توصیف کرد که علاوه بر تولید فکر و اندیشه در عرصه سیاست خارجی و روابط بین الملل، مدیران و کارشناسان برجسته ای را نیز به وزارت خارجه تقدیم کرده است. وی به دانشجویان توصیه کرد که با تولید فکر و آزاد اندیشی به پیشبرد اهداف و برنامه های سیاست خارجی دولت تدبیر و امید کمک کنند.
پیش از سخنرانی وزیر امور خارجه، حجة الاسلام دکتر بروجردی، رئیس دانشکده، ضمن تبریک ایام ولادت فرخنده ثامن الحجج و آغاز سال تحصیلی جدید، انتخاب یکی از اعضای هیات علمی این دانشکده را که از متخصصان برجسته روابط بین الملل در صحنه ملی و جهانی است به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان باعث افتخاری برای خانواده علمی دانشکده روابط بین الملل دانست و آمادگی استادان و دانشجویان را برای کمک به دستگاه دیپلماسی اعلام کرد. گفتنی است دانشکده روابط بین الملل که از سال 1361 برای تربیت دیپلماتهای مورد نیاز دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران تاسیس شد تا کنون بیش از 700 فارغ التحصیل رشته کارشناسی روابط سیاسی داشته و در حال حاضر سالانه 40 دانشجو در دوره های روزانه و نوبت دوم کارشناسی ارشد در رشته های دیپلماسی و سازمانهای بین المللی، مطالعات منطقه ای و مطالعات ایران جذب می کند. با تصویب وزارت علوم، این دانشکده به زودی فعالیت خود را در قالب دانشگاه علوم دیپلماتیک توسعه خواهد بخشید.

»» آلبوم تصاویر


١١:٥٩ - يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٢    /    شماره : ٦٦٤    /    تعداد نمایش : ٩٨٠ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.