Home RSS
منو اصلی
اخبار > برگزاری نمایشگاه روابط ایران و دانمارک


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نمایشگاه روابط ایران و دانمارک

نمایشگاه روابط ایران و دانمارک با حضور سفیر ایران، معاون پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش وزارت امور خارجه کشورمان و رییس دپارتمان ایران‌شناسی در دانشگاه کپنهاگ افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، این نمایشگاه شامل رونمایی از کتاب روابط دو کشور، نمایشگاه عکس، اسناد تاریخی و فیلم ساخت راه‌آهن شمال به جنوب ایران با همکاری دپارتمان ایران‌شناسی دانشگاه کپنهاگ و با مشارکت اساتید دانشگاه، دانشجویان و برخی از شرکت‌های اقتصادی این کشور برگزار شد.

در ابتدا کلاوس پترسون، رییس دپارتمان ایران‌شناسی دانشگاه کپنهاگ اظهار امیدواری کرد که برگزاری این گونه سمینارها به نزدیکی فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دو کشور کمک کند.
در ادامه مراسم مرتضی مرادیان، سفیر کشورمان با اشاره به این که روابط دو کشور ایران و دانمارک از یک سابقه تاریخی خوب و در عین حال ظرفیت بالایی در عرصه فرهنگی برخوردار است، گفت: در دو سال گذشته و با برگزاری هشتادمین مراسم سالگرد روابط دو کشور در تهران و کپنهاگ در دو سمینار جداگانه طیف گسترده‌ای از تعاملات فرهنگی در عرصه جشنواره‌های اقوام و تنوع فرهنگی، هفته فیلم، نمایشگاه‌های هنری، همایش‌های ادبی و بزرگداشت شخصیت‌های فرهنگی دو کشور از جمله حافظ، مولوی و هانس کریستین آندرسن برگزار شده که تاثیر مهمی در شناخت دو ملت و ارتقای روابط دو کشور خواهد داشت.
مرادیان افزود: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی تصویر خوبی از روابط تاریخی ایران و دانمارک در افکار عمومی بر جای خواهد گذاشته و می‌تواند زمینه گسترش پیوند مردمی و فرهنگی بین دو کشور را فراهم کرده و به تحکیم روابط دوجانبه کمک کند.
او گفت: خوشبختانه روابط ایران و دانمارک در بخش اقتصادی به‌ویژه در ماه‌های اخیر از جهش خوبی برخوردار بوده و براساس آمار موجود حجم روابط اقتصادی تا کنون نسبت به مدت مشابه در سال قبل 66 درصد افزایش داشته است و شرکت‌های زیادی از دو طرف در حال فعالیت و همکاری هستند.

 


١٤:١٨ - دوشنبه ٢٤ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٥٨ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.