Home RSS
منو اصلی
اخبار > دیدار رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه با وزیر امور خارجه مغولستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی وزارت امور خارجه با وزیر امور خارجه مغولستان

در جریان سفر آقای لوندِک پورِو سورِن وزیر خارجه مغولستان به کشورمان، وی در روز پنجشنبه سوم دی ماه 1394 با آقای دکتر سلیمان‌پور، رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های بین‌المللی دیدار کرد.
در این دیدار، وزیر خارجه مغولستان با اشاره به وجود تاریخ و فرهنگ مشترک میان دو کشور ابراز امیدواری کرد با گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی از ظرفیتهای موجود در جهت توسعه روابط بهره‌برداری شود. آقای دکتر سلیمان‌پور نیز امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی و پژوهشی میان دو کشور را گام مهمی در افزایش همکاری‌های دو جانبه توصیف کرد و نسبت به ادامه همکاری‌ها ابراز امیدواری نمود. در ادامه این دیدار محققین دو کشور گزارشی از پروژه های مشترک در دست اجرا ارائه کردند.
پس از این دیدار نشستی با حضور اساتید و پژوهشگران تاریخ دوره ایلخانی برگزار گردید. در این نشست محققین ایرانی از دانشگاه‌های تهران، زنجان و مراکز مطالعاتی مختلف به تشریح فعالیت‌های خود و نیز معرفی آثار منتشر شده در حوزه تاریخ ایلخانی پرداختند. وزیر خارجه مغولستان که بسیار تحت تأثیر سخنان و پژوهشگران ایران قرار گرفته بود این دیدار را یکی از خاطره‌ انگیزترین روزهای زندگی خود توصیف کرد و بر آمادگی کشورش برای کمک به ایجاد بخش مغول‌شناسی در دانشگاه‌های زنجان و تهران تأکید نمود.


١٥:٢١ - چهارشنبه ٩ دی ١٣٩٤    /    شماره : ١٥٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٩٦ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.