Home RSS
منو اصلی
اخبار > سفر هیئت آکادمی علوم مغولستان به کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

سفر هیئت آکادمی علوم مغولستان به کشورمان

متعاقب امضای تفاهم نامه همکاری های تاریخی و تمدنی میان جمهوری اسلامی ایران و مغولستان، هیئتی از آکادمی علوم مغولستان به سرپرستی آقای اینختووشین رئیس آکادمی از تاریخ 22 الی 27 خرداد ماه به کشورمان سفر کرد. در اولین روز حضور هیئت، نشست کمیته علمی مشترک میان معاونت پژوهشی مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امورخارجه و آکادمی علوم مغولستان برگزار گردید. در این نشست زمینه های همکاری مطالعاتی و پژوهشی مشترک و انتشار آثاری در حوزه تاریخ، فرهنگ و ارزش های مشترک دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در پایان نیز برنامه اجرایی همکاری میان دو کشور توسط آقایان دکتر سلیمان پور و اینختووشین به امضا رسید.
اعضای هیئت مزبور در ادامه برنامه خود ضمن ملاقات با معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امور خارجه کشورمان، از فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، سازمان اسناد و کتابخانه ملی و موزه ایران باستان بازدید کردند. همچنین سفر به شهرهای زنجان، مراغه و تبریز و بازدید از مراکز تاریخی مربوط به دوره ایلخانی و دیدار و گفتگو با اساتید و مسئولان دانشگاههای زنجان و تبریز، نیز بخش دیگری از برنامه های هیئت در طول این سفر را تشکیل داد.


٠٨:٤٤ - يکشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ١٣٧٦    /    تعداد نمایش : ١١٦٧ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.