Home RSS
منو اصلی
اخبار > نمایشگاه گزیده عکس های تاریخی نو یافته


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه گزیده عکس های تاریخی نو یافته

به مناسبت روز عکس تاریخی و صد و هفتاد و دومین سال ورود عکاسی به ایران نمایشگاه عکس های تاریخی توسط اداره اسناد و تاریخ دیپلماسی وزارت امورخارجه و موزه عکسخانه شهر در روز 25 آذر ماه جاری در مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور جناب آقای سرمدی قائم مقام وزیر امورخارجه، جناب آقای سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جناب آقای سعید آبادی رئیس کمیته ملی یونسکو، جناب آقای رجبی رئیس کتابخانه مجلس و جناب آقای دکتر عالمی استاد و پژوهشگر عکس و سینما و . . . و جمعی از شخصیت های علمی فرهنگی و سیاسی حضور داشتند. گزیده ای از عکس های نو یافته و منحصر بفرد دوره قاجار متعلق به مرکز اسناد وزارت امورخارجه و موزه عکسخانه شهر، برای اولین بار رونمایی شد.
یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه همزمان با روز ملی پژوهش، تأمل در بعضی از عکس های تاریخی است که می تواند یافته های تازه و روشنگر متعددی را در ذهن پژوهشگران حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و روابط خارجی پدید آورد و دریچة تازه ای را برای تحقیق فراروی آنان قرار دهد.
از زمان ورود عکاسی به ایران که به فاصله کمی بعد از پیدایش این هنر در جهان بوده است، تاکنون گنجینه ارزشمندی از عکس ها، تجهیزات و روش های گوناگون عکاسی گردآوری شده است که حاصل تجربه پیشینیان است و روند تغییرات رخ داده در هنر عکاسی را به نسل امروز انتقال می دهد. امروز عکس هایی در آرشیوهای مختلف اعم از آرشیو های دولتی و شخصی نگهداری می شوند که خود در برگیرنده بخشی از تاریخ و هویت ما هستند.


٠٨:٤٩ - دوشنبه ١ دی ١٣٩٣    /    شماره : ١١٦٦    /    تعداد نمایش : ١٢٦٥ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.