Home RSS
منو اصلی
اخبار > آیین بزرگداشت روز دانشجو با حضور وزیر محترم امورخارجه


  چاپ        ارسال به دوست

آیین بزرگداشت روز دانشجو با حضور وزیر محترم امورخارجه

شانزدم آذر یادآور به خاک و خون کشیده شدن سه تن از فرزندان این مرز و بوم در محیط مقدس دانشگاه و در اعتراض به سیاست های استکبار جهانی است و به همین جهت در تقویم کشورمان، روز دانشجو نامیده شده است. به همین مناسبت و به منظور گرامی داشت مقام والای دانشجو و تجلیل از جایگاه علمی و پژوهشی دانشجویان دانشکده روابط بین الملل، آیین بزرگداشت روز دانشجو با حضور جناب آقای دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه و استاد گرانقدر دانشکده روابط بین الملل و همچنین معاونین محترم ایشان و سایر مقامات وزارت امور خارجه، اساتید ارجمند و فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشکده (ورودی های سال 1386 تا کنون) برگزار شد.
در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید، آقای دکتر سلیمان پور با صحبت های کوتاهی را در رابطه با روز دانشجو و وضعیت علمی و پژوهشی دانشکده روابط بین الملل ارائه نمودند. در ادامه، جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی، رئیس محترم دانشکده روابط بین الملل بعد از خیرمقدم به میهمانان، توضیحاتی را در رابطه با جایگاه علمی و پژوهشی دانشکده ایراد نمودند. ایشان با ارائه آماری از تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده که در دوره دکتری دانشگاه های سراسر کشور پذیرفته شده اند، این تعداد را از متوسط سایر دانشگاه های کشور بالاتر و این وضعیت را قابل تقدیر دانستند. دکتر شیخ الاسلامی همچنین با اشاره به آمار موجود درباره تعداد کتب و مقالات علمی و پژوهشی که توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشکده روابط بین الملل به رشته تحریر درآمده است، این آمار را به عنوان شاخصی از جایگاه پژوهشی برتر دانشکده دانستند.
پس از صحبت های دکتر شیخ الاسلامی، جناب آقای دکتر ظریف، وزیر محترم امور خارجه در سخنانی، با تسلیت ایام اربعین حسینی (ع) و همچنین ایام دهه آخر ماه صفر و همچنین گرامیداشت شانزدهم آذر روز دانشجو، اظهار داشتند اگر در واقعه شانزده آذر، جهاد دانشجویان مقابله و مخالفت با استکبار بود، امروز جهاد دانشجویان تلاش برای ارتقای جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی است.
دکتر ظریف با بیان اینکه دانشکده روابط بین الملل را از جهت برخورداری از اساتید شاخص هم در حوزه علم و هم در حوزه کاربردی دیپلماسی، یکی از مهمترین مراکز آموزشی و مطالعاتی روابط بین الملل و سیاست خارجی در کشور می باشد، بر لزوم تبدیل شدن دانشکده روابط بین الملل به دانشگاه عالی علوم دیپلماتیک به عنوان مغز متفکر دیپلماسی در کشور تأکید کردند.
وزیر امور خارجه در ادامه 4 کارکرد مهم فارغ التحصیلان دانشکده روابط بین الملل را مورد اشاره قرار دادند و با اشاره به این 4 وظیفه، اظهار داشتند که فارغ التحصیلان این دانشکده نبایستی تنها برای ورود به وزارت امور خارجه آماده شوند، بلکه گستره نقش آفرینی و انجام وظیفه این افراد، تمام کشور می باشد.
در پایان این مراسم از فارغ التحصیلان دانشکده روابط بین الملل که در دوره دکتری در دانشگاه های سراسر کشور پذیرفته شده اند، تجلیل به عمل آمد و این دانشجویان لوح تقدیر و هدایای خود را از جناب آقای دکتر ظریف دریافت کردند.


١٥:٠٤ - سه شنبه ١٨ آذر ١٣٩٣    /    شماره : ١١٥٥    /    تعداد نمایش : ٩٩٥ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.