Home RSS
منو اصلی
اخبار > برگزاری هفدهمین شورای علمی ایکاس در ایران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هفدهمین شورای علمی ایکاس در ایران

هفدهمین جلسه شورای علمی موسسه بین المللی مطالعات آسیای مرکزی (ایکاس) با حضور نمایندگانی از کشورهای کره جنوبی، ایران، قرقیزستان، ترکیه، آذربایجان و تاجیکستان و نماینده دفتر منطقه ای یونسکو در آسیای مرکزی( تاشکند) روز سه شنبه 29 مهر ماه 1393 در مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی برگزار گردید. در این جلسه ابتدا مدیر اجرایی ایکاس گزارشی از برنامه های این سازمان و پروژه های در دست اجرا از جمله میراث مکتوب و ناملموس در آسیای میانه، تعامل مذاهب و فرهنگ ها و مسائل باستانشناسی ادر منطقه ارائه داد. در ادامه، جلسه به ریاست معاون پژوهشی مرکز آموزش و پژوهشهای بین المللی وزارت ادامه یافت و طی آن در باره برنامه های آتی و طرح های پژوهشی سال های 2015 و 2016 بحث و تبادل نظر شد. در این جلسه، سه پروژه پژوهشی پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در زمینه شناسایی و ثبت کتیبه های ایرانی- اسلامی بخارا، تهیه و انتشار نسخ خطی مر تبط با تاریخ و فرهنگ اسیای مرکزی در کتابخانه های ایران و برگزاری نمایشگاههای آثار خوشنویسی ایران و کشورهای حاشیه جاده ابریشم برای اجرا در سالهای 2017-2016 به تصویب رسید.
لازم به ذکر است که جمهوری اسلامی ایران برای اولین بار میزبان شورای علمی موسسه بین المللی مطالعات آسیایی گردیده است. موسسه مذکور در سال 1996 برای انجام مطالعات و پژوهش های تاریخی و فرهنگی مرتبط با آسیای مرکزی توسط یونسکو و به عنوان یک موسسه مطالعاتی بین الدولی در سمرقند تاسیس گردید و کشورهای آذربایجان، ایران، ترکیه، چین، کره جنوبی، پاکستان، ازبکستان، تاجیکستان، قزاقستان، قرقیزستان به همراه یونسکو در آن عضویت دارند.٠٨:٥٠ - يکشنبه ٤ آبان ١٣٩٣    /    شماره : ١١١٤    /    تعداد نمایش : ١١٤١ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.