Home RSS
منو اصلی
اخبار > مراسم رونمایی از مجموعه هشت جلدی کتاب‌های جهان اسلام


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم رونمایی از مجموعه هشت جلدی کتاب‌های جهان اسلام

مراسم رونمایی از مجموعه هشت جلدی کتاب‌های جهان اسلام در تاریخ 12 /5 /93 با حضور دکتر ظریف، وزیر امور خارجه، سرلشکر یحیی رحیم صفوی، مشاور نظامی مقام معظم رهبری، آیت الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب، تعدادی از سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی و شمار زیادی از مقامات سیاسی-نظامی و شخصیت های فرهنگی و علمی در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه برگزار شد.
دراین مراسم دکتر ظریف اظهار داشتند: امروز جهان اسلام با واقعیت تلخی روبرو شده است که در درون یک مجموعه عظیم و قدرتمند حرکت‌های ضد اسلامی به نام اسلام، بذر افراط، تفرقه و برادرکشی را در میان کشورهای اسلامی و مردم مسلمان می‌افکنند. ایشان افزودند هم‌زمان با ددمنشی وحشیانه رژیم اشغالگر صهیونیستی که در غزه کودک‌کشی را به عنوان سیاست ملی‌اش دنبال می‌کند، مسلمانان ناچارند که در برابر این ظلم و جنایت به سازمان‌های بین‌المللی پناه ببرند که سابقه‌ای جز تحمل و سکوت در برابر جنایات رژیم صهیونیستی از خود به جا نگذاشته‌اند. وزیر خارجه تصریح کرد: در چنین شرایطی توجه به توانمندی‌های جهان اسلام و یک درک واقعی از امکاناتی که جهان اسلام دارد اقدامی ضروری است و از اینرو معتقدیم پروژه‌های این‌چنینی که ازسوی موسسه آینده‌پژوهی جهان اسلام دنبال شده، مجموعه ای ارزشمند است که امروز از هر زمان دیگری ضروری‌تر و مورد نیازتر می باشد.
سرلشگر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در مراسم رونمایی از 8 جلد کتاب جهان اسلام که تالیف خود وی است اظهار داشت: امروز جهان در مقطع حساس و بحرانی در تاریخ بشریت قرار گرفته در جهان اسلام در حال یک گذار ژئوپلیتیک است. ایشان افزود: تهدیدات دولت آمریکا متوجه یک کشور یا دولت اسلامی نیست متوجه همه کشورهای اسلامی است و راه نجات کشورهای اسلامی هماهنگی و همکاری با یکدیگر و تشکیل ائتلاف‌های منطقه‌ای و جهانی براساس منافع مشترک است.
شایان ذکر است مجموعه 8 جلدی جهان اسلام تالیف دکتر صفوی است و ازسوی موسسه آینده پژوهی جهان اسلام منتشر گردیده است.١١:٣٥ - دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٣    /    شماره : ١٠١٦    /    تعداد نمایش : ١٠٢٠ 

اخبار|معرفی|تماس با ما|نقشه سایت
©1392 مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 Center for International Research and Education of the Ministry of Foreign Affairs (CIRE) - All rights reserved.